KAMERA SİSTEMLERİ

SDF kamera Sistemlerinin Kullanım yerleri ve sağladığı faydalar

BEBEK GÖZETİMİ
Belirli oda veya odalara kurulabilen sistem sayesinde ailelerin çocuklarını bakıcılara teslim etmeleri daha güvenli ve huzurlu olabilmektedir..aileler uzak mesafelere de gitseler, yanlarında bulunan bir notebook yada sistemi destekleyen cep telefonları sayesinde bile evdeki durumu anlık ve görsel olarak denetleyebilmektedirler. Gazetelere yansıyan ve çocuklara kötü muamele yapan bebek bakıcısı haberleri, kamera denetimlerinin yaygınlaşmaya başlamasıyla eskisi kadar gündeme gelmemektedir.

EV VE İŞYERİ FONKSİYONU
SDF sistemleri; Ev ve ofis dışında bulunduğunuz zamanlarda söz konusu mekanlarınızın iç ve dış çevrelerinin durumunu anlık olarak mesafe tanımaz bir kolaycılıkla kontrol etmenizi sağlar..

FABRİKA VE ATÖLYE VERİMLİLİK FONKSİYONU
Tüm imalat sektöründe yaygın bir kullanıma sahip olan kameralar sayesinde çalışan verimliliğinin %18 arttığı gözlemlenmiştir.. Bu olgu aynı zamanda yapılan işin kalitesini arttırarak müşteri memnuniyetinin sağlanmasında da rol oynamaktadır..

OTOMOTİV SERVİSLERİ KULLANIMI
Kamera sistemleri özellikle bu sektörde geniş kabul görmektedir.. Sistem, mekanik ve kaporta çalışanları üzerinde davranışsal ve yapılan işin kalitesini yükseltmek adına efektif sonuçları zorlamaktadır.. sistemin oluşu ayrıca bekleme salonlarında otururken atölye içi çalışmaları izleyebilen müşteriler bazında yapılan memnuniyet indekslerini olumlu yönde etkilemektedir..

TOPLU KONUT GÜVENLİĞİ
SDF kamera sistemleri apartman ve site gibi çok fazla miktarda giriş çıkışın yaşandığı toplu konut mekanlarında fazlasıyla iyi sonuçlar vermektedir. Söz konusu lokasyonlarda özel güvenlik ekipleri olsada gün boyu süren satıcı, sucu, tüpçü, market ve fast food çalışanları vb. birçok tanımlanmamış kişi bu trafiği oluşturmaktadır.. Güvenlik ekipleri çoğunlukla bunlara müdahale dahi etmemektedir. Sistem; geriye dönük kayıt izleme özellikleri ve mevcudiyetinden kaynaklanan caydırıcılı ile arzu edilmeyen kişilerin bu mekanlardan uzak tutulmasını sağlamaktadır..

OTOPARKLAR
Birçok apartman veya sitenin otopark alanı özel bir bölge olmasına rağmen her türlü tehlikeye açıktır.. Denetlenmesi, izlenmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Sistem sayesinde çalma girişimlerinden, cam kırılarak iç mekandan eşyaların alınması yada park ederken kazayla oluşan küçük çarpmaların belirlenmesine kadar her olay kayıt altına alınabilmektedir. Bunu yanında yeterli araç park yeri olmayışı nedeniyle apartman sakinleri araçlarını sokaklarına park etmektedirler..Bu durumun oto hırsızlarının işini kolaylaştırdığı Polis kayıtlarında bile yerini almıştır..Bir kaç apartmanın birleşerek sokak giriş ve çıkışlarına kamera koydurmaları huzur ve güven ortamının sağlanmasına katkıda bulunabilmektedir..