İZLEME MERKEZİ

Alarm İzleme Merkezi (AİM), Türkiye'de yeni gelişmekte olan bir kavramdır. Ev ve işyerlerine kurulan alarm sistemleri, bir alarm durumunda bağlı bulunduğu AİM'yi arayarak, bu merkezdeki operatörleri uyarmakta ve alarmın cinsine göre (hırsızlık, yangın, sağlık vb.) kolluk kuvvetlerinin, itfaiye ve sağlık birimlerinin olaya müdahale etmesini sağlamaktadır.

AİM'lere gelecek alarmların en kısa sürede ve doğru bir şekilde kesinleştirilmesi çok önemlidir. SDF'nin bu alanda eğitim almış uzman AİM operatörleri merkeze gelen tüm alarmları etkin bir değerlendirme sürecine tabi tutmakta ve bu sayede kolluk kuvvetlerinin gerekmeyen durumlarda olay yerine gitmelerini engellemektedir.

SDF AİM, 365gün/24 saat görev yapmaktadır.

SDF AİM'de müşterilerimiz ve kolluk kuvvetleriyle yapılan tüm telefon görüşmeleri kesintisiz olarak bilgisayar ortamına kaydedilmekte ve bu kayıtlar altı ay süreyle saklanmaktadır.

Alarm İzleme Merkezi Nasıl ÇalışırAlarm İzleme Merkezimizde gizlilik temel prensiptir. Yetkililerden parola bilgisi alınmadan işlem yapılmaz.

Müşteriden gelecek talebe göre; sistemin kurma-kapama saatleri belirtilirse eğer, bu saatler dışında giriş yapanlar Rapor halinde verilebilmektedir. Ya da o saatler içinde kurma-kapama yapılmıyorsa müşteri aranarak hatırlatılmaktadır.

İstendiği takdirde Müşteriye sistemin hergün saat kaçta kim tarafından kurduğu ya da kapatıldığı düzenli raporlar şeklinde verilmektedir.

Sistemin hergün düzenli çalıştığı gelen sinyallerle kontrol edilir. Problem olduğu tespit edilirse, derhal arıza listesine alınır ve Teknik Ekipler yönlendirilir. Müşterimiz kurma-kapama yapmayı unuttuysa isteği doğrultusunda uzaktan bağlanılarak sistem devreye alınır.

Belli periyotlarda Alarm İzleme Merkezi Operatörleri sistemi kurmayan müşterilerimizi arayarak hatırlatma yapar.

Alarm (Soygun Alarmı, Yangın Alarmı, Gaz alarmı) geldiği anda yetkili aranır ve isteği doğrultusunda kolluk kuvvetleri, itfaiye olay yerine yönlendirilir.